قذافی چگونه کشته شد؟ /

 

قذافی چگونه کشته شد؟ / التماس های دیکتاتور قبل از مرگ / قذافی درون یک حفره پنهان شده بود

انتقال جسد قذافی به مسجد مصراته / قذافی چگونه دستگیر شد؟ / مرگ پسر و بازداشت سخنگوی قذافی / قذافی گفت شلیک نکنید /قذافی زنده دستگیر شد ولی به شدت از ناحیه دو پا و صورت زخمی شده بود. او به دلیل شدت جراحات، جان خود را از دست داد.

عصر ایران - محمود جبریل نخست وزیر دولت انقلابیون لیبی تایید کرد که معمر قذافی رهبر حکومت سرنگون شده این کشور کشته شده است.

 

روایتی از مرگ قذافی پس از بازداشت

محمود جبریل نخست وزیر دولت انقلابیون لیبی گفت: براساس گزارش پزشکی قانونی، معمر قذافی به دلیل اصابت گلوله از ناحیه سر ، کشته شد. این اصابت گلوله در تبادل آتش میان حامیان قذافی و انقلابیون پس از بازداشت قذافی روی داد.

وی افزود: قذافی درون یکی از لوله های کانال فاضلاب پنهان شده بود و در هنگام بازداشت، هیچ مقاومتی از خود نشان نداد. قذافی در هنگام جابه جایی ، از ناحیه بازوی راست خود زخمی شد و در  هیچ ناحیه دیگری، جراحتی نداشت. در هنگام حرکت خودروی حامل قذافی دستگیر شده، تبادل آتش میان حامیان او و انقلابیون روی داد که قذافی در این درگیری، از ناحیه سر مورد هدف گلوله قرار گرفت و کشته شد.

جبریل ادامه داد: پزشکی قانونی نتوانست تشخیص داد که گلوله ای که سر قذافی اصابت کرد از سوی انقلابیون شلیک شد یا از طرف هواداران قذافی.

 

پخش فیلم دستگیری قذافی

شبکه الجزیره فیلم موبایلی را از زمان پس از بازداشت قذافی پخش کرد. در این فیلم در حالی که قذافی زنده است توسط شماری از انقلابیون از خودروی پیاده  و به مکان دیگری می شود.

قذافی در این فیلم که مجروج و خونین است التماس می کند که او را نکشند.

لحظه ای از فیلمی که نشان می دهد قذافی زنده و در اختیار انقلابیون قرار دارد

 

جسد قذافی در مسجد شهر مصراته

شبکه الجزیره گزارش داد که جنازه معمر قذافی از شهر سرت به شهر مصراته منتقل شده و هم اکنون در مسجد این شهر نگهداری می شود.

 

سیف الاسلام در محاصره

نخست وزیر دولت انقلابیون لیبی همچنین اعلام کرد که گروهی از انقلابیون در حال تعقیب کاروان حامل سیف الاسلام پسر بزرگی قذافی  هستند ولی خبرنگار الجزیره گزارش داد که سیف الاسلام هم اکنون در نزدیکی شهر زلیتن لیبی، در محاصره انقلابیون قرار دارد و بین او و هوادارانش و انقلابیون درگیری برقرار است.

الجزیره افزود که انقلابیون تلاش دارند تا سیف الاسلام را زنده دستگیر کنند.

با این حال فارس به نقل از «عبدالحکیم بلحاج»  رئیس شورای نظامی طرابلس خبر داد که سیف الاسلام نیز مانند پدرش بازداشت و بر اثر جراحات وارد کشته شد.

 

رویترز: قذافی گفت شلیک نکنید

خبرگزاری رویترز به نقل از برخی از نیروهای انقلابی لیبی اعلام کرد که قذافی به هنگام دستگیری در داخل یک گودال مخفی شده بود و هنگامی که نیروهای انقلابی لیبی او را پیدا کردند فریاد زده  : شلیک نکنید.

 

العربیه تصویر جسد قذافی را منتشر کرد

لحظاتی پیش شبکه العربیه تصویر صورت معمر قذافی پس از مرگ  را منتشر کرد . این شبکه گفت که این عکس را خبرگزاری فرانسه منتشر کرده و هنوز این عکس به تایید رسمی مقامات شورای ملی انتقالی لیبی نرسیده است . در این تصویر صورت قذافی خون آلود دیده می شود.

 

بازداشت  سخنگوی قذافی

الجزیره اعلام کرد: ابراهیم موسی سخنگوی قذافی نیز در شهر سرت، زنده دستگیر شد.

 

قذافی چگونه دستگیر شد؟

فرمانده گروهی که قذافی را دستگیر کرد در گفتگو با الجزیره اظهار داشت: قذافی در حفره ای در شهر سرت قرار داشت. قذافی زنده دستگیر شده ولی به شدت از ناحیه دو پا و صورت زخمی شده بود. او به دلیل شدت جراحات، جان خود را از دست داد.

وی در حالی که یک قبضه سلاح قذافی را در دست داشت ادامه داد: قذافی در منطقه شماره دو سرت دستگیر شد . او به همراه خود یک قبضه سلاح طلایی رنگ ساخت بلژیک به همراه داشت.

 

انتشار فیلمی از جنازه قذافی

شبکه الجزیره فیلمی را از جنازه قذافی پخش کرد. در این فیلم، جنازه قذافی در نخستین لحظات پس از مرگ به نمایش درآمده است. قذافی در این فیلم پیراهنی قهوه ای رنگ بر تن دارد .

 

مرگ پسر و وزیر دفاع قذافی

معتصم پسر و ابوبکر یونس وزیر دفاع قذافی نیز در عملیات امروز انقلابیون در شهر سرت کشته شدند . البته رویترز گزارش داد که خبرنگار این رسانه در لیبی، فیلمی را مشاهده کرده است که در آن معتصم پسر قذافی در حالی که پیراهن خونی بر تن داشت ، زنده در اختیار انقلابیون بود.

 

عکس هایی از فیلم جنازه قذافی در اختیار انقلابیون لیبی

 

قذافی چگونه کشته شد؟ /

 

 

تصاویر تایید شده از قذافی در اختیار انقلابیون لیبی

 

قذافی چگونه کشته شد؟ /

 

 

تصویر تایید شده از جنازه ابوبكر يونس وزیر دفاع قذافی


قذافی چگونه کشته شد؟ /تاريخ : | | نویسنده : zibaeipoost |
رپورتاژ
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین اصل
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
آپسان موتورز پارس

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول | زندگی چت |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.